Derya Daştan Barsbey Ankara Üniversitesi Moda Tasarımı ve Giyim Endüstrisi eğitiminden sonra moda sektöründe Adil Işık, Koton ve DeFacto gibi birçok kurumsal firmada moda tasarımcısı ve yönetici olarak görev aldı ve şu anda Mavi’de tasarım yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyor. Ayrıca 2010 yılında Londra’da London Collage of Fashion’da Celebrity Styling moda eğitimi aldı.

Çocuk giyiminden erkek giyime, Fast Fashion’dan kadın giyime moda sektörünün hemen hemen tüm alanlarında çalıştı. Derya Daştan Barsbey moda sektöründe 15 yıllık deneyiminin yanı sıra moda/stil danışmanlığı ve kreatif çalışmalarına da devam etmekte. Moda çalışmalarında özgün fikirleri ve tasarımları yoğun olarak kullanmakla birlikte, gündelik hayatın gerçeklerine uygun pratik ve rahat ürünler ortaya koymaya özen gösterdi. Farklı talep ve ihtiyaçlara özel çözümler geliştirmek konusunda da her zaman esnek davrandı.

Derya Daştan Barsbey için 7 yıl boyunca kesintisiz devam ettiği Flamenko dansı ve yaratıcı dans çalışmaları önemli ilham kaynağı oldu. Flamenko gösterilerine ve çeşitli klip çalışmalarına özel kostümler tasarladı ve sanat danışmanlığı yaptı. Müzik tutkusu ve çalışmaları ilk meyvesini 2020 yılında CollectiveMusicHouse ile birlikte yayınladıkları “Lacivert” şarkısı ile verdi.

Derya Daştan Barsbey 2019 yılında bebeğinin doğumu ile birlikte sosyal medyayı daha yoğun kullanmaya başladı. Instagram ve Youtube hesaplarından moda, dekorasyon, bebek bakımı ve kendin yap konularında paylaşımlar yapmaya ve pratik ipuçları vermeye devam ediyor. Tüm bu çalışmaları yaparken takipçileriyle samimi ve içten bir iletişim kurmaya özen gösteriyor.